Dva měsíce Francouzkou

Kolikrát se musí člověk vzdát svých snů, protože právě teď něco musí – starat se o děti,  dům, zahradu, psa…Musí, musí, musí…A roky utíkají a  sny blednou. A  když k tomu začne ještě v hlavě hlodat hlásek: Stejně bys to nedokázala! Neumíš jazyky! Jsi strašpytel! Až jednoho dne nemusíš nic, umlčíš ten hlas v hlavě a dáš prostor hlasu srdce. Řekneš si: Kdy, když ne teď? Sbalíš se a odjedeš splnit si svůj sen. Sen o životě ve Francii, byť jen na dva měsíce. Jen? Dva měsíce je dlouhá doba na žití, nakupování, vaření, pití vína, ježdění na kole, chození na výlety, učení se, poznávání nových míst a nových lidí i sebe sama, svých možností, schopností a limitů. Tahle kniha není jen o krásách francouzské Normandie, je to kniha o snech, láskách a odvaze. Tuhle knihu musíte číst, abyste uvěřili, že všechno je možné. V každém věku a v každé době.

VELKÝ ROZHOVOR V KLATOVSKÉM ZPRAVODAJI. ČTI ZDE.

O knize píší: 

Klatovský deníkRozhledKlatovský zpravodaj

O knize napsali:

Krásné fotky, milé komentáře a postřehy, láska k Francii, objevování a spousta inspirace. Tahle knížka s příchutěmi vyváženými jako ten nejlepší cabernet umí potěšit oko a úplně přenést člověka do kraje normandského. Pokud vás lákají nějaká dosud nepoznaná zákoutí za hranicemi naší země, ale stále váháte, tahle knížka vám ukáže, že vypravit se do neznáma, sama, bez znalosti jazyka, „jen“ s odhodláním, prostě a jednoduše jde.
PhDr. Michaela Peterková 
www.psyx.cz

Na knížce se mi moc líbí osobní přístup k cestování a životu, který ukazuje, že není nic hezčího než se v jakémkoliv okamžiku rozhodnout žít tak, jak si opravdu přejeme. Baví mě odvaha a energie, s jakou se Gabreta pustila do svého dvouměsíčního francouzského dobrodružství, i touha využít naplno každý den – u moře, na kole, na trhu, pojídáním mušlí nebo popíjením vína při západu slunce. Není to snad to nejlepší, co můžeme dělat? Svěží knížka inspirovaná instagramovými příběhy nejenom naláká na výlet do Normandie (i z daleké Marseille!), ale svojí energií může také inspirovat spoustu lidí, kteří s plněním svých snů, ať už jakýchkoliv, doteď váhali! 
Magdaléna Bujabéza Rejžková – spisovatelka
www.bujabeza.com

Velmi mne těší, že jsem dostal možnost vyjádřit se ke knize ženy, která si dokázala splnit svůj sen. Ženy, která našla odvahu změnit svůj životní styl a vydat se do neznáma. Jako cíl svého prázdninového dobrodružství si vybrala město Granville, které je díky sdružení Douzelage partnersky spojeno se Sušicí. Věřím, že paní Majerová bude inspirací a motivací všem čtenářům, kteří stále váhají, zda je pro změnu jejich života ta správná doba. Nikdy není pozdě plnit si své sny a žít život naplno.
Petr Mottl, starosta města Sušice

Liščí obchod

Contact to us