Naše výbava na cesty

Batohy:

Osprey a Lafuma. Ani na jednu značku nedáme dopustit. Spolehlivé, vyzkoušené. Drobné úpravy dle našich specifických požadavků jsme si sice udělali, ale nic, co by zasahovalo do konstrukce batohů. Přidáno pár karabin, popruhů a stahovacích pásků. Obě značky rozhodně doporučujeme. Konkrétně s sebou taháme Osprey Kestrel 68 a Lafuma ACCESS 40 W.

Boty:

Začínalo se se značkou Reebok, která ale trochu změnila své zaměření v oblasti turistických bot a tak se přešlo ke značkám Columbia a Salomon. Pro svůj úzký střih byl Salomon brzy opuštěn a nyní na lehčí cesty nosíme Columbie a Skechers. Do náročnějších terénů pak boty značky Garmont a Keen.

Oblečení:

Úplně to nehrotíme. Převážně Decathlon, taky něco Lidl a cokoliv ve výprodeji ve Sportisimu. Pár dražších kousků z merina taky máme, ale to je spíše výjimka. Na co klademe důraz jsou vhodné ponožky. Tady, minimálně jeden z nás, nekompromisně prosazuje českou firmu Benet. Naprostá spokojenost.

Stan:

Warg Litio od firmy 4camping. Dnes už se neprodává, ale od stejné firmy lze pořídit obdobný typ. Nepotrpíme si na slavné značky. Upřednostňujeme poměr cena/funkčnost. A tady můžeme zodpovědně doporučit stan Warg. Na vysokohorskou či polární expedici to není, ale na Šumavě i na Azorských ostrovech obstál bez ztráty jediného bodu.

Karimatka:

Opět 4camping a jejich značka Zulu. Nafukovací karimatka s dutinovou konstrukcí, která poslouží stejně jako mnohem dražší modely. Nevýhodou je její ultra kluzký povrch, ale není to nic, co by bránilo dobrému spánku.

Spacáky:

Výbava na cesty.

Jedině péřové. Jeden od české firmy Pinguin – Lava 350 a druhý kousek od firmy Crossroad, typ Mirage. S obojím spokojenost, ale Pinguin je přeci jen o něco lepší.

Vaření:

„No name“ nerezový ešus a lihový vařič Mil-Tec Spirit na tekutý líh. Malý, skladný a hoří v něm vše. Od lihu, přes laciný alkohol až po covidovou dezinfekci. Větrná clona je nezbytností.

Ostatní drobnosti ulehčující život:

Skládací lahve na vodu od firmy Platypus. Nejsou cítit plastem, skladné, skvěle těsnící a ty nám často pomohly. Ono bez vody se šlape špatně.

Hůlky. Naprostá nezbytnost. Vybrali jsme si, a musíme říci, že velmi dobře od italské firmy Ferrino, model Ortles. Sice nemají výměnné hroty, ale zase jsou neuvěřitelně skladné, lehké a zároveň pevné. Na Azorech jsme je velmi ocenili.

Pláštěnky. Občas se objeví i horší počasí a prozatím jsme to řešili opět nějakým „no name“, ale nyní zvažujeme výrobky od české firmy Trimm.

Pití: zdá se to maličkost, ale popíjet víno z láhve je barbarství. Takže jsme vybaveni skládacími sklenkami a na běžné popíjení kávy či čaje máme skládací pohárky od firmy Sea to Summit.

Energie: doba už je taková, bez energie řada vybavení nefunguje. Takže máme powerbanku z Alzy – Power Metal 20000mAh Fast Charge a 33W nabíječku se čtyřmi sloty od firmy Hama. Naprosto dostačující.

Sušení prádla a stanu: důležitá věc, kterou není dobré podceňovat. My jsme vybaveni dvojicí 10 metrových vysokopevnostních nylonových lanek o průměru 2 mm. Dají se pořídit úplně kdekoliv a za pár korun.

DJI drone

Na co fotíme.

Dron DJI Mavic Mini: skladný, nepotřebuje licenci (byť ji máme), výkon dostatečný. Do větrných podmínek to není, ale to je daň za nízkou hmotnost.

Fotoaparát: Nikon D3500. Low-end přístroj, ale fotografii dělá člověk, ne fotoaparát. K tomu objektivy 18-55, 10-20 a dříve i 70-300. K tomu sada filtrů. Polarizační firmy Hoya, ND filtry od české firmy Vffoto.

Stativ: používáme dva. Jeden lehký na „městské“ výlety od firmy Rollei a druhý, trochu stabilnější, od firmy Cullmann. Původní Hama byla zapomenuta na ostrově Comino (Malta).

Mobily: dříve iPhone a Honor, nyní jsme přešli na Samsung.

Závěr

Sbírej zážitky, ne věci! Zážitek nemusí být příjemný, ale musí být intenzivní. Raději utratíme peníze za nové zážitky než za TOP značkové vybavení.

Liščí obchod

Contact to us