Vše začalo projektem „Zažít Maltu – Experience Malta“, který vznikl jako cestovní instagramový deník z našeho 33 denního putování po ostrovech Malta a Gozo v roce 2020. Expedice byla vyvrcholením naší lásky k těmto ostrovům, které jsme postupně navštívili v letech 1997, 2010, 2017, 2018 a 2019. 
Milujeme pěší turistiku, výlety, procházky, avšak nejsme úplní sportovci. A tak jsme jako vhodnou přípravu na plánovaných 700 km po maltským sluncem zalitých ostrovech zvolili putování po Šumavě. Bylo třeba našlapat pár stovek kilometrů, otestovat vhodnou obuv, vyzkoušet vybavení…Prostě vychytat mouchy a být připraveni na to, že sice nejedeme do divočiny, ale každé shánění čehokoliv nás připraví o čas. Takže důkladná příprava.

Projekt „Zažít Maltu“, separátní projekt a kniha Dva měsíce Francouzkou VÍCE ZDE, který je dílem poloviny našeho týmu a výlety nejen po Šumavě, nám vnukly nápad, že bychom všechna naše putování, která jsme absolvovali sami, s kamarády či společně, mohli pojmout jako celek a poznaná známá i neznámá místa zprostředkovat i vám. A tak vznikl projekt CESTY S LIŠKOU.

 

Liščí obchod

Contact to us